Nje dite me pare stadiumi Lkoro Borici ka qene vete kryeministri Rama, por gjate se enjtes, Inuk ka zbarkuar prane tij. Me nje qellim te vetem, ate te prishjes se objekteve te cilet pengojne rindertimin e stadiumit loro borici. Por ashtu asic ka ndodhur edhe gjate here te tjera, serish gjithcka ka qene pa paralajmerim dhe pa vene ne dije familjaret te cilet demtohen nga prishje te tilla.

Edhe gjate kesaj nderhyrje, Inuk ka hasur ne rezisstencen e banoreve te cilet kane kerkuar dokumentacionin e posacem per te vijuar proceduren e prishjes, nderkohe qe nje tjeter ceshtje eshte ajo e demshpeergblimit te ketyre banoreve te cilet nuk dine ende se sa do te jete demsherblimi per këta banesa, pasi nje shifer e vene pak kohe me pare nuk ishte e kenaqshme per banoret e kesaj zone, nje nga me te vjetrat e qytetit te Shkodres. Megjithate, odiseja e kesaj nderhyrje eshte shtyre serish, mbase ne pritje te nje tjeter vzite te kryeministrit Rama, por edhe te pare me ne detja menyren e nderhyrjes, por edhe pergjigjaja e ligjshme qe presin qytetaret nga ato qe drejtojne vendin

Artikulli paraprakINAUGUROHET XHAMIA E KALASË SË DRISHIT
Artikulli tjetërAMBASADORI TURK PËR SULLTAN SULEJMANIN: TË RUHET HISTORIA