COVID-19 bëri që sfida Kukësi-Dinamo të shtyhej pasi në radhët e klubit verilindorë dolën jo pak por 10 persona pozitiv. Tek rivalët e tyre ky detaj nuk u pritur dhe aq mirë, pasi do preferonin që ndeshja të luhej sipas kalendarit.

Ky është një diskutim i mbyllur, pasi të dy ekipet i kanë dhënë dorën e fundit përgatitjeve për sfidën që do të luhet të mërkurën në “Elbasan Arena”.

Klubi verilindorë ka njoftuar se të gjithë lojtarët janë në dispozicion të trajnerit Longo pasi të gjithë tashmë kanë rezultuar negativ.

Mungesa e vetme do të jetë Emiljano Musta, jo për shkak të COVID-19, por anësori ka plotësuar numrin e kartonëve.