Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Zakonisht jeni njerëz shumë të shqetësuar, por në ditët në vijim do të gjeni pozitivitet dhe do të ndiheni të ngarkuar dhe plot ide. Për sa i përket punës, mund të bëni kërkesa edhe tek eprorët. Nuk përjashtohen takime që mund të kthehen në diçka serioze.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Do fillon për ju momenti i zgjimit pas një dimri të gjatë. Në dashuri, beqarët do të jenë në kërkim të një shpirti binjak çiftet do jenë më të dashuruar se kurrë. Për sa i përket punës, do jeni shumë të zënë. Dhe do të jeni të lumtur për këtë.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Këtë të hënë yjet do jenë në anën tuaj dhe do ju japin shumë energji në punë apo studime. Në këtë javë do të duhet të merrni disa vendime të rëndësishme në lidhje me familjen apo shtëpinë.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Do jetë javë e mbarë po fillon për ju. Zemrat e vetmuara do të krijojnë miqësi të reja që në të ardhmen mund të bëhen të veçanta. Tani që e keni lënë pas muajin shkurt, mund të largoni çdo ankth.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Të hënën java do fillon për ju në një mënyrë disi të çrregullt. Megjithatë, nga e marta gjërat do të ndryshojnë falë hyrjes së Hënës në shenjën tuaj. Për sa i përket punës, do të mund të mbyllni një marrëveshje të caktuar.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Do të përjetoni një javë të ngarkuar kryesisht për shkak të punëve që duhen bërë nëpër shtëpi. Në dashuri do keni disa probleme për të zgjidhur dhe do e gjeni veten duke debatuar pak me partnerin.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Gjatë javës do të jeni shumë entuziastë dhe gjërat do ecin shumë mirë në punë falë diplomacisë, elegancës dhe inteligjencës suaj. Në dashuri nuk do ketë konflikte me partneri.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Do ju pritet një javë kushtuar punës. Qëndroni fort ditët më të mira do të jenë ato mes të enjtes dhe të premtes pasi Hëna do të qëndrojë në shenjën tuaj.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Gjatë orëve të ardhshme do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje gabimeve të mundshme që mund t’ju shkaktojnë dëm. Ju dhe partneri juaj do të përfundoni duke organizuar diçka interesante për të bërë një festë ose verën e ardhshme.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Gjatë ditës do të keni një dëshirë të madhe për t’u zënë veçanërisht në dashuri, por bëni kujdes që të mos gërmoni një lidhje që përfundoi keq. Të enjten dhe të premten do të duhet të bëni kujdes nga disa persona dhe gracka të mundshme.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Do të nisë dhe do të jetë një javë shumë e shqetësuar për ju dhe do të duhet të bëni kujdes që të mos humbisni durimin. Përfitoni nga kjo javë për të rregulluar llogaritë dhe për të riorganizuar shtëpinë.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Në dashuri në familje mund të bëni kërkesa të veçanta. Për sa i përket punës, do të jetë një javë e mirë për të krijuar bashkëpunime të reja, për të mbyllur marrëveshje apo për të larë hesapet.