Policia austriake e Klagenfurtit ka arrestuar edhe tre persona tjerë të përfshirë në bandën e narko-trafikantëve.

Dy shokë të tyre, një slloven (31 vjeç) dhe një kosovar (43 vjeç), ndodhen në paraburgim prej në prill të këtij viti. Ata akuzohen për trafikim të kanabisit dhe kokainës në Itali me vlerë 350 mijë euro.

Të arresturiat janë një 30 vjeçar nga Mauritania, një 22 vjeçar nga Maroku dhe një person tjetër, ku policia akoma punon për identitetin e tij.

Artikulli paraprakGJENDET E PLAGOSUR NË RRUGË 40 VJEÇARJA
Artikulli tjetërBURG PËRJETË PËR KAMIONISTIN QË VRAU 5 VETË NË STOCKHOLM