Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Bashkëpunime të reja profesionale janë në horizont. Shumë presin një përgjigje ndaj një propozimi deri në mes të vitit. Jupiteri është në shenjë dhe sjell një dëshirë të madhe për ta kompensuar. Ju jeni në kërkim të shpengimit.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Do jete më siguri do të ketë disa blerje në këtë periudhë. Disa situata duhen trajtuar ndryshe, me më shumë ekuilibër. Disa do të duhet të lëvizin ose të mendojnë për shtëpinë. Ju dëshironi të bëni gjëra të reja dhe të shpëtoni nga një e kaluar që nuk ju përket më.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Përpiquni të jeni më diplomatikë në punën tuaj, duke shmangur ngritjen e polemikave të panevojshme. Ju mund të keni nevojë për këshilla për të vazhduar në mënyrën më të mirë, qoftë edhe nga një avokat.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Të mërkurën mund të gjeni një vrull të madh, veçanërisht nëse ju pëlqen dikush. Gjatë fundjavës do të arrini të kuptoni se çfarë dëshironi në dashuri. Muaji dhjetor ishte i rëndë dhe një çmim që prisnit nuk erdhi. Edhe janari nuk ka nisur mirë, por në fund të muajit do të keni mundësinë të reja.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Ju jeni të fortë dhe të fortë me aftësi të mëdha për të vazhduar dhe zhvilluar projektet tuaja. Mund të mendoni të ndryshoni një aktivitet të pafrytshëm, të zgjeroni horizontet me krijimtarinë tuaj, është një mundësi për t’i dhënë një kthesë tjetër jetës tuaj.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Këtë ditë të mërkurë Hëna me siguri do t’ju japë një dorë ditë që do vij në fundjavë të dielën, do të jetë një fundjavë kushtuar çështjeve sociale. Diçka e rëndësishme në jetën tuaj mund të ndryshojë në orët e ardhshme.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Të mërkurën do të jeni më të vendosur se zakonisht në dashuri. Në këtë fushë, nëse ka diçka që nuk shkon, kushtojini vëmendje dhe flisni qartë. Kjo mund të çojë në një ndarje me partnerin tuaj, por nëse është e nevojshme…

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Shmangni diskutimet familjare. Përsa i përket dashurisë, megjithatë, nëse ka dyshime në çift, përpiquni t’i sqaroni pa paragjykime. Në punë do të dëshironit më shumë qetësi sesa në ditët e fundit…

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Ju pret një fundjavë e rëndësishme, duhet të kërkoni gjithmonë hapësira lirie në jetën tuaj, ata që kanë mundësi duhet të mendojnë të bëjnë diçka të bukur dhe më pas të veprojnë me optimizëm.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Yjet rekomandojnë një fazë reflektimi për këtë fundjavë, gjë që nuk shkon kundër natyrës suaj, përkundrazi. T’i japësh vetes një moment për ta bërë atë në vetmi nuk do të thotë të mbyllesh nga të tjerët, por thjesht të duash t’i tregosh situatës me qetësi dhe qartësi.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Ka një dëshirë për të pushtuar dhe për të pohuar veten edhe në dashuri. Së shpejti Urani do të sjellë një ndryshim të rëndësishëm të papritur, një transformim që do të arrijë kulmin midis muajve mars dhe maj.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Nëse jetoni në dy marrëdhënie, duhet të bëni një zgjedhje drastike, nuk mund të vazhdoni të mashtroni mendjen për ndjenjat tuaja. Nëse ka pasur një mbyllje, vazhdo.