Sali Berisha në një deklaratë për mediat thotë se shpallja e tij non grata nga Britania e Madhe është bërë në bazë të shpifjeve nga ambasadori i Britanisë në vendin tonë.

‘Jam këtu sot pothuajse një vit pasi Home Office më shpalli mua non grata me akuza false për lidhje me krimin e organizuar që cenonin sigurinë e Mbretërisë së Bashkuar. Pas këtij vendimi të cilin e komunikoi në parlament Edi Rama, unë deklarova se në letrën e Home Officce bazohet në shpifje dhe trillime që kanë në bazë Vendosa ta padisë nbë gjykatë për shpifje King Smish dhe titulluarin Home Office.

Vendimi bazohet në shpifje dhe trillime Mirëpo sipas ligjeve britanike duhej se para se të shkoj në gjykatë të çoj padinë time për shpifje duhet të paraqisja një ankesë në këshillin administrativ. Kam paraqitur në këtë raport të gjitha këto dokumente, të procesit të transparencës mbi shpalljen non grata.’- tha Berisha.

Artikulli paraprakUDHËHEQËSIT E BALLKANIT PERËNDIMOR TAKIM JOFORMAL ME RAMËN, MBËRRIN NË TIRANË BERNABIÇ DHE KROSHTO
Artikulli tjetërEMISIONI I MËNGJESIT NË STAR PLUS DITËN E NESËRME PËR PROBLEMET NË HIPOTEKËN E SHKODRËS!