SIPAS POLICISË I DYSHUARI KA QËLLUAR MË ARMË ZJARRI NJË 19 VJEÇAR.

Nje 24 vjecar ka rene ne prangat e policise se Shkodres I akuzuar per vepren penale te « Armëmbajtjes pa leje »dhe « Mos kallëzimit të krimit ». Ky shtetas eshte arrestuar pasi rreth ores 01.20 të dt.01.02.2015 në fshatin Baks i ri Velipojë për motive të dobëta ka qëlluar me armë zjarri automatik (e cila nuk është gjetur) në drejtim të banesës së shtetasit Donald Preng Marku ku në vendin e ngjarjes janë bllokuar në cilësinë e provës materiale 22(njëzet e dy) gëzhoja automatiku mod.56 si dhe u bë ndalimi i shtetasit D M, vjec 19, banues në Velipojë Shkodër, për veprën penale të « Mos kallëzimit të krimit », neni 300 i K.Penal Materialet ne lidhje me kete ngjarje te rende I kane kaluar prokurorise se rrethit gjyqesore te Shkodres

[iframe width=”300″ height=”390″ src=”https://www.youtube.com/embed/Y4ZEN8tHQG4″ frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakRESHJET E DITËVE TË FUNDIT, SITUATA NË HEC-e NËN KONTROLL
Artikulli tjetërRESHJET, MAQEDONIA PËRFSHIHET NGA PËRMBYTJET