ZYRTARJA AMERIKANE MERR PREMTIMIN PËR VAZHDIMIN E DIALOGUT ME SERBINË .

Pas vizites ne Tirane, ndihmës Sekretarja amerikane e Shtetit, Victoria Nuland ka vazhduar turin Ballkanin ne Kosove, per te shkuar prej andej edhe ne Serbi.
Ne Prishtine, zyrtarja e larte amerikane eshte takuar me Presidenten e Republikes se Kosoves, Atifete Jahjaga.
Ndersa pas takimit te perbashket me znj.Nuland, dy lideret opozitare Isa Mustafa nga Lidhja Demokratike e Kosoves dhe Ramush Haradinaj nga Aleanca per Ardhmerine e Kosoves, u zotuan se do ta vazhdojne dialogun me Serbine e gjithashtu do t’u permbahen marreveshjeve te arritura deri tani.

Artikulli paraprak“MIRË SE VINI NË SHKODËR”
Artikulli tjetërBE DUHET TA PRANOJË BALLKANIN PERËNDIMOR