KJO VIZITË I PARAPRIN VIZITËS SË PAPA FRANÇESKUT .

Ambasadori I Vatikanit ne Shqiperi Ramiro Moliner Ingles ka vizituar kete te enjte qytetin e shkodres, ai eshte mirepritur nga kryetari I bashkise Shkoder lorenc luka
Moliner ka shprehur mbeshtetjen e vatikanit per qendrat sociale ne qytetin e shkodres te cilat ofrojne strehe e sherbim per shtresat ne nevoje ne vendin tone po njekohesisht ka treguar se kjo vizite I paraprin pershendetjes se papa francesku I cili shume shpejt do vizitoje token shqiptare , moliner ka treguar se papa po pergatit dhe po mendon shume per udhetimin ne shqiperi. Nderkohe mbare vendi po konkretisht kryeqyteti shqiptar po pergatiten per pritjen e vizites se papa Françesku.

Artikulli paraprakNIS “MARUBI FESTIVAL” NË SHKODËR
Artikulli tjetërSEKUESTROHET KANABIS, DY NE PRANGA