HILA: DO TË KETË GJIITHMONË MBËSHTETJE PËR SHTRESAT NË NEVOJË.Ne vigjilje te festes se Krishtlindjeve dhe vitit te ri, nxenes te gjimnazit nene Tereza ne Bushat, kane vizituasr misionaret e vellezerve te nene Terezes, qe jane prej vitesh me misionin e tyre ne kete zone.

 Femijet te organizuar nga qeveria e nxensve, kane derguar prane te semureve qe ndodhen ne kete qender, usdhqime dhe asortimente te tjera per ti ardhur ne ndihme.I pranishem ne kete inisiative ka qene edhe kryetari I komunes Bushat, Zef Hila, I cili ka theksuar se vemendja ndaj shtresave ne nevoje do te jete gjithnje e madhe.Gjate vizites se saj ne Shqiperi, Nene Tereza, do te vizitonte edhe banoret e kesaj komune, duke e bere me te ngushte lidhjen e banoreve te zones me kete figure te te gjithe shqiptareve. ne kete zone sherbejne edhe vellezerit e Nene Terezes, me mision e tyre human ne ndihme te njerezve ne nevoje.

[iframe width=”300″ height=”510″ src=”//www.youtube.com/embed/6ubW25KvHeA” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakTAKSAT E LARTA, TREGTARËT REAGOJNË
Artikulli tjetërNIS SHPËRNDARJA E RIMBURSIMEVE PËR LIBRAT