Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka përshëndetur operacion antikanabis të Policisë së Shtetit mbrëmjen e djeshme, ku u asgjësuan 6210 bimë narkotike.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Balla deklaron se operacioni për goditjet e mbrëmshme kundër kultivimit të bimëve narkotike u shtri në Shkodër, Malësi e Madhe, Vau i Dejës Lezhë dhe Krujë.

Gjithashtu ministri Balla thekson se pret më shumë goditje kundër kultivimit të narkotikëve.

Postimi i plotë i Taulant Ballës:

Përgëzime Policisë së Shtetit👮👮‍♂️ për goditjet e mbrëmshme kundër kultivimit të bimëve narkotike në Shkodër, Malësi e Madhe, Vau i Dejës, Lezhë dhe Krujë, ku janë asgjësuar 6210 bimë narkotike. Presim më shumë goditje si këto👊👏

Artikulli paraprak“ALPE TË PASTRA”, ASGJËSOHEN 3491 BIMË KANABIS NË QARKUN E SHKODRËS
Artikulli tjetërMIJËRA HEKTARË PYJE TË DJEGURA NGA ZJARRET NË ATIKË,VAZHDON LUFTA ME FLAKËT