Komisioni Anti-Korrupsion me drejtues Fatmir Xhafajn zhvillon sot mbledhjen e parë të konstituimit.

E pranishme është edhe kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla e Spiropali.

Opozita ka bojkotuar mbledhjen ndërkohë Xhafaj u bëri thirrje të ulen në tryeze për të punuar për çështje jetike për të ardhmen e vendit.

Pjesë nga fjala e Xhafajt:

I keqardhur që opozita nuk i është përgjigjur kësaj ftese për bashkëpunim, këtij detyrimi të përbashkët për angazhim në këtë komision që buron nga kushtetuta dhe rregullorja e kuvendit.

Ky komision do adresojë çështje me rëndësi jetike për të ardhmen e vendit, përtej interesit të partive tona, i shërben forcimit dhe modernizmit të shtetit, të ardhmes së vendit tonë.

Artikulli paraprakVRANËSIRA E TEMPERATURA DERI NË 33 GRADË CELSIUS, PARASHIKIMI I MOTIT PËR SOT
Artikulli tjetërSOT NIS “EURO 2024”, NDESHJA HAPËSE GJERMANI-SKOCI. TË GJITHA DETAJET E NJË NATE MAGJIKE PËR FUBOLLIN