META – BERISHËS: NUK JAP DORËHEQJE, E DHASH NJË HERË PËR SHKËLZENIN. Ish-kryeministri Sali Berisha i ka kërkuar dorëheqjen Ilir Metës nga Kryetari i Kuvendit, duke e akuzuar si personi që ka paguar për të vrarë Tom Doshin,

por Meta iu përgjigj se nuk e jap dorëheqejen për Shkëlzenin sepse e kishte dhënë njëherë. sepse Shkëlzeni ishte në videon e Dritan Priftit. Dhe më the shiko cfarë ka bërë ky budallai.Tensionet dhe debatet mes ish-kryeministrit Berisha dhe kryeparlamentarit Ilir Meta u zhvilluan ndërkohë që deputet e opozitës kishin rrethuar foltoren e Kuvendit. Por nga ana tjeter, kryetari I kuvendit, Ilir Meta ka deklaruar se nuk asnje arsye per tu dorehequr. Por miqesisht per kete ceshtje, e ka keshilluar edhe kryetari I partise republikane, Fatmir Mediu. Seanca e se enjtes kishte ne qender te debateve mocionin e besimit ndaj kryetarit te Kuvendit Ilir Meta, emri I te cilit eshte lidhur ne deklaratat e deputetit te Shkodres Tom Doshi disa dite me pare.

Artikulli paraprakDEPUTETI TOM DOSHI PARAQITET NË PROKURORI PËR PROVAT
Artikulli tjetërSTERKAJ: KOMPLOTI ËSHTË ORGANIZUAR NGA DRITAN PRIFTI DHE TOM DOSHI