Skuadra e Vllaznisë do të luajë ndeshjen e rradhës për kampionat këtë të shtunë me Teutën. Në prag të këtij dueli, trajneri i ekipit kuqeblu, Qatip Osmani, tha se Vllaznia e ka për detyrë të fitojë ndaj Teutës.

Trajneri Osmani foli edhe për dy ndeshjet rradhazi që Vllaznia do t’i ketë në “Loro Boriçi”, pikërisht ndaj Teutës dhe Egnatias.

Osmani dha edhe një mendim për kampionatin, duke qenë se tashmë e njeh më mirë atë.
Në këtë ndeshje, Vllaznia do të jetë e plotë, me përjashtim të mungesës së mbrojtësit Eslit Sala.

Artikulli paraprakDISIPLINA I JEP FITOREN VLLAZNISË NË FUTSALL
Artikulli tjetërUJËSJELLËSI I RI NË MURIQAN