Disa qytete te Shqiperise kane mbetur pa energji elektrike.

Sipas informacioneve ka pasur nderprerje energjie Tirana, Durrësi, Lezha, Shkodra, Kukësi dhe Saranda e Elbasani nuk dihen shkaqet, teksa sot është një nga ditët më të nxehta të vitit.

Burimet bëjnë me dije për një defekt ne linjen e tensionit te larte.

Ndërkohë ende nuk ka një reagim zyrtar.

Artikulli paraprakNË KULMIN E PRODHIMIT VENDAS, IMPORTET E FRUTAVE DHE ZARZAVATEVE U RRITËN ME 18% NË MAJ
Artikulli tjetërSHPËRTHIM NË SHKODËR, POLICIA NË VENDNGJARJE