Seanca parlamentare e kesaj te enjteje eshte shoqeruar me debate mes pozites dhe opozites.

Ka qene Kryetari i Grupit Parlamentar i PD-se, Edi Paloka i cili ka kerkuar qe nga kjo seance te hiqet diskutimi per projekt ligjin per lojrat e fatit, nderkohe qe ka kerkuar qe present te jete edhe kryeministri Rama. Nderkohe qe Ruçi dhe Topalli, kane debatuar ne lidhje me projekt ligjin per pronat.

Artikulli paraprakBASHA FTON QYTETARËT NË PROTESTËN E 8 DHJETORIT NË TIRANË
Artikulli tjetërDASHJA E BERRANIJA: KOMBËTARJA ËNDËRR E REALIZUAR PËR NE