KREU I GRUPIT PARLAMENTAR DEKLAROI SE SHTETI HESHTI NDAJ NGJARJES NE VAU DEJËS.

Kreu i grupit parlamentar në partinë demokratike Edi Paloka i ka bërë thirrje prezencës së OSBE-s dhe përfaqësive diplomatike të monitorojnë dhunën e ushtruar ndaj opozitës dhe përfaqësuesve të saj në garën elektorale.Referuar incidentit të pretenduar me vëllain e Zef Hilës kandidat i PD-s për Vaun e Dejes, Paloka u shpreh se kjo ishte një ngjarje e denoncuar por shteti heshti.

Artikulli paraprakDEKLARATA E PALOKËS, REAGON POLICIA E SHTETIT
Artikulli tjetërKETI BAZHDARI MERR MBËSHTETJEN E BANORËVE NË VELIPOJE