“Opozita nuk do të ndalet me protesta derisa qeveria aktuale të largohet”. Kështu deklaron Edi Paloka, kryetar i grupit parlamentar të PD. Paloka thotë se opozita është e vendosur më shumë se asnjëherë.

Partia Demokratike sipas Palokës ka gati një projekt të ri për shqiptarët sapo qeveria të largohet. Partia Demokratike protestën e tretë do ta ketë me 21 dhjetor ku sërish do kërkojë largimin e qeverisjes të dyshes Rama-Meta dhe krijimin e një qeveria teknike për zgjedhje të parakohshme.