Mbetet edhe dita e diel gjatë paradites në ndikimin e masave ajrore të paqëndrueshme duke sjellë reshje të pakta shiu e dëbore. Pas mesditës moti përmirësohet gradualisht duke spostuar vranësirat dhe reshjet drejt kufirit Lindor, ndërsa pjesa tjetër e vendit paraqitet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash.

Temperaturat e ajrit ulen djeshëm në mëngjes duke shënuar -4°C në verilindje po ashtu rënie sjellin edhe orët e mesditës duke zbritur maksimumin në 10°C.

Era do të fryjë mestare deri e forte me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi permanent Veri-Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 4-5 ballë.

Artikulli paraprakLAJMI I FUNDIT/ SHEMBET PALLATI 4 KATESH, 12 TE ZHDUKUR, MES TYRE DHE NJE GRUA SHTATEZANE
Artikulli tjetërDJE BERISHA E SHKARKOI NË KUVENDIN E TIJ, SOT ‘HAKMARRJA’ E BASHËS