Nje ngjarje e ,undshme kriminale ne familje eshte parandaluar nga policia.Një 34-vjeçar nga Puka është venë në pranga pas ndërhyrjes së policisë gjatë momentit kur ky i fundit po konflikohej me të atin brenda në banesën e tyre.

Sipas policisë, i riu kishte armë me vetëm, me fishekë në fole, gati për qitje, si dhe një sasi municioni luftarak.Shërbimet e Komisariatit të Policisë Pukë, pas marrjes së njoftimit se në fshatin Bugjon, Fushë Arrëz, po konfliktoheshin në banesë, babë e bir dhe se ky i fundit posedonte një armë zjarri dhe rrezikonte jetën e familjarëve të tij, kanë organizuar punën dhe kanë shkuar në kohë reale, në banesën ku po ndodhte konflikti.

Falë ndërhyrjes profesionale të shërbimeve të Policisë, është bërë i mundur neutralizimi i konfliktit.Në kuadër të operacionit policor të koduar “Parandalimi”, specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Pukë arrestuan në flagrancë shtetasin D. P., 34 vjeç, banues në fshatin Bugjon, Fushë Arrëz.

Shërbimet e Policisë kanë sekuestruar në cilësinë e provës materiale, një armë zjarri pushkë, me fishek në fole, gati për qitje dhe një sasi municioni luftarak, të cilat i dispononte 34-vjeçari i arrestuar.

 

Artikulli paraprakKRYETARI I OBOTIT: QEVERIA NA PËRMBYTI SËRISH
Artikulli tjetërPËRMBYTJET, BANORI: GJITHÇKA NDODHI SHUMË SHPEJT