Moti do të mbetet me diell dhe kalime vranësirash në mesditë. Era do të fryjë e lehtë me drejtim nga Perëndimi me shpejtësi 7 m/sek në bregdet.

 

Valëzimi do të jetë i forcës 2 lartësi vale 0,3 deri në 0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie të lehtë.