Deri në pasdite i gjithë vendi jonë do të paraqitet në ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme duke bërë që kthjellimet të jenë mbizotëruese. Pasditja sjellë kalime vranësirash nëpër territor ku më të dukshme do jenë në Jug-Juglindje duke rrezikuar dhe ndonjë rrebesh të izoluar.

Sipas MeteoAlb temperaturat e ajrit mbeten ulen në mëngjes dhe mesditë duke u luhatur nga 11°C deri në 33°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar brigjet detare dallgëzim 3 ballë.