Orët e para të ditës do të dominohen nga vranësira kalimtare. Gjatë orëve të mesditës do të ketë rritje të vranësirave, duke sjellë dhe reshje shiu lokale.

Temperaturat e ajrit nuk do të pësojnë ndryshime duke ruajtur të njëjtat vlera të tyre konstante. Temperatura më e lartë pritet të jetë 16 gradë celsius. Era do të fryjë mesatare në tokë dhe në det duke arritur shpejtësinë 27 km/h nga drejtimi permanent Jugor duke bërë që në det të gjenerohet dallgëzim deri në 2 -3 ballë .

Artikulli paraprakPAPA SPANJISHT: SPORTI NA BËN TË MËSOJMË ÇDO TË THOTË SAKRIFICË
Artikulli tjetërRRËNOHET MURI – MUSTAFA E QUAN ZGJIDHJE TË PROBLEMIT TË BRENDSHËM