Vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme.

Moti parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura por edhe intervale kthjellimi kryesisht përgjatë vijës bregdetare.

Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të me intensitet të ulët, lokalisht mesatar në formën e shtrëngatave afatshkurtra në zonën e veriperëndimit.

Në pjesën tjetër të vendit reshje shiu të izoluara dhe të dobëta.

Artikulli paraprakSHTYPI I DITËS 9 MARS 2023, ÇFARË SHKRUAJNË GAZETAT SOT
Artikulli tjetërPËRPIQUNI TË SHMANGNI DISKUTIMET E KOTA OSE… HOROSKOPI PËR DITËN E SOTME