Vendi ynë do të jetë me kthjellime dhe vranësira në shtim në Alpe të pasuara nga stuhi lokale në mesditë.

Temperaturat e ajrit në mëngjes parashikohen 14-18 gjatë ditës 29 °C në veri deri në 31-34°C në zonat e ulëta.

Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 7 m/sek dhe dallgëzim 3 ballë në det të hapur.

Artikulli paraprak‘DO KENI DISA MOSMARRËVESHJE NË LIDHJEN TUAJ…’ HOROSKOPI PËR DITËN E SOTME
Artikulli tjetërDANIMARKA E PARA NË BE QË JEP ALARMIN PËR GAZIN: SITUATA ËSHTË SHUMË SERIOZE