Vendi ynë do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare të shoqëruara me reshje shiu dhe stuhi në verilindje dhe juglindje pasdite.

Temperaturat e ajrit në mëngjes parashikohen 18-24 gjatë ditës 31 °C në veri deri në 33-35°C në zonat e ulëta dhe bregdet.

Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 7 m/sek dhe dallgëzim 3 ballë në det të hapur.

Artikulli paraprakHOROSKOPI PËR DITËN E SOTME, 30 QERSHOR 2022
Artikulli tjetërËSHTË ZYRTARE, “AIR ALBANIA” HAP DYERT PËR RIKTHIMIN E FLORIAN MARKUT