Moti do të jetë kthjellime në pjesën e parë të ditës, pasdite vranësirat do të pasohen nga reshje shiu dhe stuhi në zonat malore dhe zonën qendrore në mesditë.

Temperaturat minimale do të luhaten 14-20 gradë në veri, ndërsa vlerat maksimale do të jenë pa ndryshime 27-31°C në veri deri në 31-34°C në zonën e ulët dhe bregdet.

Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 7-15 m/sek dhe dallgëzim të forcës 3 -4 ballë në det të hapur.