Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta në zonat malore në mesditë.

Temperaturat në mëngjes do të luhaten 14-22 gradë, vlerat maksimale do të jenë me rritje 33-34°C në veri deri në 34-37°C në zonën e ulët.

Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 8 -15 m/sek dhe dallgëzim të forcës 3-4 ballë në det të hapur.