Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira në shtim mesatare në veriperëndim dhe verilindje pasdite.

Temperaturat në mëngjes do të luhaten 18-24 gradë , në mesditë do të jenë me rritje duke luhatur 33-34°C ne veri deri në 35-38°C.

Era do të jetë me drejtim Perëndim me shpejtësi 8 m/sek dhe dallgëzim të forcës 2-3 ballë në det të hapur.