Në të gjithë vendin do të ketë qarkullim të masave ajrore të ngrohta dhe të lagështa me origjinë oqeanike që do të bëjënë që vranësirat dhe shirat të jenë gjatë gjithë kohës, por zonat veriore dhe qendrore do të ketë reshje shiu të dendura.

Paraditja do të mbetet në ndikimin e motit të paqëndrueshëm duke bërë që vranësirat dhe shirat të jenë dominante në të gjithë vendin, herë pas here do të ketë rrebeshe, më të dukshme në veriperëndim të territorit. Parashikohet që edhe gjatë natës vranësirat dhe shirat do të jenë prezent. Temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje në orët e mëngjesit por mesdita do të sjellë rënie të lehtë të tyre. Era do të fryjë mesatare në tokë dhe deri e fortë në det duke arritur shpejtësinë maksimale 45 km/h nga drejtimi Jugperëndimor, për pasojë edhe deti do të ketë dallgë deri në 4 ballë.

Artikulli paraprakMEKSIKA PARALAJMËRON SHBA-NË PËR TATIMIN E NJËANSHËM
Artikulli tjetërTRAJNERËT SHKARKOHEN PAS TITULLIT KAMPION