Moti do te jete diell ne bregdet dhe vranësira mesatare ne zonat malore dhe reshje te lokalizuara.

Temperaturat minimale do te luhaten 15-19 grade ne veri , ndërsa vlerat maksimale do te jene me rritje 24-27°C ne veri deri në 29-31°C ne zonën e ulet dhe bregdet.

Era do të jete me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 7-15 m/sek dhe dallgëzim te forcës 4 balle ne det te hapur.

Artikulli paraprakNDJENJAT RINGJALLEN, PERIUDHA POZITIVE NË DASHURI…HOROSKOPI PËR DITËN E SOTME
Artikulli tjetërKROACIA REGJISTRON MË SHUMË ZJARRE DHE VIKTIMA KËTË VIT