Partizani ka dorëzuar në UEFA listën e lojtarëve për Ligën e Kampioneve, teksa në listë janë shtuar edhe afrimet e fundit, Volas dhe Ekuban.

Krahas dy sulmuesve, risi është edhe emri i trajnerit Sormani i cili zëvendëson Klevis Dalipin qe ishte regjistruar në UEFA për ndeshjes e Ligës së Europës. Ja lista e plotë e lojtarëve: Portierë: Dashamir Xhika, Alban Hoxha, Mario Dajsinani Mbrojtës: Renato Arapi, Ersin Hakaj, Gezim Krasniqi, Labinot Ibrahimi, Arbnor Fejzullahu, Sodiq Atanda, Renaldo Kalari Mesfushorë: Jurgen Bardhi, Mentor Mazrekaj, Ylber Ramadani, Lorenc Trashi, Emilian Vila, Lauren Ismailaj, Idriz Batha, Realdo Fili Sulmues: Jurgen Vatnikaj, Ardit Jaupaj, Dalibor Volaš, Agustin Torassa, Caleb Ekuban