Partizani po fiton 1-0 ndaj Laçit në Elbasan Arena (Pjesa e parë, kampionat).

Minutat e para panë Partizanin më kërkues, me Hoti dhe Rrapaj që provuan të befasonin kundërshtarin me goditjet e tyre.

Në minutën e 27-të, gjuajtja e Mentor Mazrekaj ndalet nga portieri Rexhepi.

Pas 30 minutash lojë, kryeqytetasit dalin sërish para dhe i afrohen shumë golit me Hotin.

Loja ishte mjaft e kujdesshme nga të dyja palët, duke bërë kështu që hapësirat dhe mundësitë për të gjetur rrugën e rrjetës të jenë të vogla.

Pjesa e parë do mbyllej me golin e Skukës në fund me penallti.