Pas takimit me Lu, kreu i PD-së Basha mbledh aleatët në selinë blu

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka mbledhur në selinë blu koalicionin opozitar. Burime nga PD-ja kanë bërë të ditur se një takim do të diskutohet për protestën e opozitës në shesh. Takimi i Bashës me aleatët vjen pak pas drekës së punës që ai pati me ambasadorin e SHBA-së në Tiranë, ku është diskutuar edhe për protestën si dhe Reformën në Drejtësi. Në takim janë të pranishëm, Fatmir Mediu, Agron Duka, Dashamir Shehi, Arjan Madhi dhe Kreshnik Spahiu.