Pashkë në Jazz, eshte rikthyer serish ne Shkoder, ashtu sin je vit me pare, ne kuader te festes se pashkeve.

Nje organizim i mirefillte i artisteve te rinj ne bashkepunim me famullin e Shen Shtjefnit ne Shkoder duke sjelle alegri per te gjithe te pranishmit. Prezent ne kete aktivitet ka qene edhe personalitetet vendore ne Shkoder, si Kryetarja e Bashkise Shkoder, dhe Kryetarja e Qarkut Greta Bardeli. Nderkohe qe kete aktivitet e ka pershendetur edhe famullitari i Shkodres, Dom Artur Jaku. Nje aktivitet plot ngjyrja, ne ditet plot ngjyra te pashkeve qe i sjell shkodraneve nje urim te vecante. Nderkohe qe te plote kete koncert do ta ndiqni te merkuren ne oren 21:00 .

Artikulli paraprakKRYEMINISTRI EDI RAMA NË MALËSINË E MADHE, GARANTON INVESTIME
Artikulli tjetërSHKRIMTARI SKËNDER SHERIFI TAKIM ME NXENËSIT SHKODRAN