ÇOBAJ: ME VEPRIMIN TUAJ, TREGUAT SE PD ËSHTË RIKTHYER NË PIEDESTALIN QË I TAKON.Kryetari I Partise Demokratike, Ramiz Çobaj, ka falënderuar te gjithë qytetaret shkodrane, per mbeshtetjen qe I kane dhëne protestës mbarëpopullore te 22 nëntorit.

Me ane nje postimi ne rrjetet sociale, Cobaj eshte shprehur se kjo proteste tregoi piedestalin ku I takon te jete partise demokratike. Ne postimin e tij Cobaj shkruan “ ju falenderoj përzemërsisht për mbështetjen e jashtëzakonshme dhe kuptimin e madh që i dhatë protestës së fuqishme të 22 Nëntorit. Me veprimin tuaj sot, ju treguat se PD është rikthyer fuqishem në pjedestalin e nderit ku e ka vënë koha. Me pjesëmarrjen tuaj masive, ju i rikthyet shpresën të pashpresëve, i ndalët vrullin klikës në pushtet, paralajmeruat Kryeministrin arrogant se së shpejti mund të përfundojë në “stolin e rezervave”, paralajmeruat vjedhësit e vërtetë të energjisë elektrike (përfaqesuesit e institucioneve shtetërore) se së shpejti mund të akuzohen ata për abuzimet që po bëjnë, paralajmeruat “sherifët e pushtetit” se mjaft më, durimi u sos, kujdes!!!” thuhet ne postimin e kryetarit te Partise Demokratike Ramiz Cobaj. Ne 22 Nentor, opozita ka qene ne mbeshtetje te protestave te sindikates se pavarur, te cilet kane protestuar kunder varferise dhe rritjes se taksave

Artikulli paraprakVLLAZNIA JEP SHENJA JETE, FITON ME FLAMURTARIN
Artikulli tjetërAKSIDENT TRAGJIK, SHËNOHEN 2 VIKTIMA