Mbi 180 gola në dy ndeshje ose internet falas për lojtarin e ndeshjes apo një kërcim kung-fu në zonën e rreptësisë. Në Afrikë futbolli është i mbushur me ngjyra dhe…ngjarje të çuditshme e deri diku të pazakonta për futbollin modern.

Nëse në kontinentin e zi ka një arsye pse e dashurojnë këtë lojë është sepse interpretimi që i bëjnë mund të konsiderohet i veçantë dhe i pakopjueshëm nga asnjë kontinent tjetër.

Shikoni pak se si e godet në fytyrë kundërshtarin portieri i ndeshjes së Premier League në Etiopi mes St. George dhe Bahir Dar Kenema duke shkaktuar penalltinë më të çmendur të botës.

Artikulli paraprakPËRKEQËSOHET INDEKSI I BARAZISË GJINORE PËR VITIN 2021, RRITEN ABORTET DHE VDEKSHMËRIA AMTARE
Artikulli tjetërKUSH DO TË MARRË DREJTIMIN E BRITANISË SË MADHE