Një zjarr i madh ka përfshirë një ndërtesë 15-katëshe në periferi të Milanos.

Mediat italiane shkruajnë se në vendngjarje kanë mbërritur zjarrfikëset dhe po përpiqen të neutralizojnë flakët.

Për momentin nuk dihen ende persona të lënduar.

Raportohet se disa ambulanca ndodhen në zonë, e janë të përgatitura për çdo situatë.