Nje banese eshte perfshire nga flaket e zjarrit ne fshatin Dajç ne Lezhe. Dyshohet se shkak i zjarrit te jete bere soba e gatimit duke djegur totalisht njeren nga dhomat e baneses se shtetasit Lazer Gazullit. Fale nderhyrjes se zjarrfikesve dhe vete familjereve eshte bere e mundur shuarja e zjarrit duke shpetuar pjesen tjeter te baneses. Fatmiresisht nuk ka te lenduar ne njerez vec demeve meteriale, pasi familjaret kane qene jashte ne momentin e renies se zjarrit.

Artikulli paraprakAMBASADAT AMERIKANE NË SHQIPËRI DHE KOSOVË VLERËSOJNË KADARENË
Artikulli tjetërARRESTOHET ISH MINISTRI I SHËNDETËSISË, ILIR BEQAJ! NË PRANGA KA RËNË DHE ERMAL KURTULAJ DHE ALFRED NIKOLLA