STAR PLUS KA SJELLË TRANSMETIMIN LIVE TË TË DY NETËVE TË KËTIJ FESTIVALI .

Ka perfunduar me sukses turneun ne qytetin e shkodres international jazz festival. Per dy nete me rradhe ky festival solli ne Shkoder performancat e grupeve dhe solisteve me te mire boteror te rrymes muzikore jazz. Tal Kravitz nga izraeli, marco castelli nga italia, lebiderya nga gjermania ansambli evrim demirel nga turqia performuan pjeset me te bukura te repertorit te muzikes gjate prezantimit te ketij festivali ne qytetin e  shkodres. Nderkohe star+ ka sjelle per te gjithe teleshikuesit transmetimin e drejtperdrejte te te dy neteve te ketij festivali. International jazz festival pas prezantimit ne qytetin e korces dhe tiranes u vendos ne Shkoder e tashme do vazhdoje turin ne apolloni dhe porto Palermo. Ky festival I njohur fillimisht si shkodra jazz festival dhe prej 3 vitesh si international jazz festival si rrjedhoje e shtrirjes me te madhe gjeografike sjell cdo vite e me shume gjalleri ne rruget e Shkodres,qytet I cili ka reflektuar dhe vazhdon
te reflektoj kulture dhe art. Historia e muzikes jazz ne vendin tone eshte relativisht e shkurter, ajo fillon me pioneret e saj si krajka, curcia, shllaku etj por per te mos u shuar dhe vijuar me tej traditen e kesaj rryme muzikore ne qytetin e shkodres

Artikulli paraprakRENDI NË 24 ORË
Artikulli tjetërKOSOVË, EDHE SERBËT KUNDËR THAÇIT