Ka përfunduar zyrtarisht mbledhja e Kuvendit Kombëtar të Partisë Demokratike, i cili u mbajt në ambientet e Pallatit të Sportit Asllan Rusi prej mëngjesit të sotëm.

Me ftesë të Lulzim Bashës u mblodh sot Kuvendi Kombëtar, ku u votuan dhe miratuan ndryshimet e reja statutore për partinë. Në nisje të mbledhjes, Basha është pritur me brohorima dhe duartrokitje nga anëtarët.

Ndërkohë, gjatë fjalimit të tij ai nuk i kurseu ndjesat për demokratët, ndërsa foli edhe për bashkëpunim me ta. Madje ai i dërgoi mesazhe të forta dhe kundërshtarëve politikë.

Artikulli paraprakMË 20 SHTATOR RAMA DO DREJTOJË MBLEDHJEN E KËSHILLIT TË SIGURIMIT PËR UKRAINËN
Artikulli tjetër“SOT NISI NDËRTIMI I PD-SË MODERNE”, BASHA: PARTIA, JO MË E KRYETARIT, POR E QYTETARËVE DHE ANËTARËVE