Ka perfunduar me rezultatin 1-0 pjesa e pare e ndeshjes Vllaznia-Bylis.Ka qene Dilaver ai qe ne minuten e 14 ka kaluar ne avantazh shkodranet.

Tashme pritet te shihet se si do te perfundoje kjo perballje ne te cilen shkodranet kerkojne fitoren dhe keshtu te vijojne te jene ne krye te renditjes.