Ka perfunduar me rezultatin 2-0 ndeshja e futbollit mes Kukesit dhe Vllaznise.Ne minuten e 34-te ka qene Ylli Shameti ai qe ka kaluar kuksianet ne avantazh.

Ne pjesen e dyte ne minuten e 77- te takimit ,Musolli ka dyfishuar rezultatin duke shenuar golin e dyte per Kukesin.

Ne 45 minutat e para te ndeshjes jane marre 4 kartona te verdhe, 3 per skuadren shkodrane dhe 1 per ate kuksiane, ndersa ne pjesen e dyte u djhane dhe tre kartona te tjere te verdher.

Ne minutat e fundit te takimit sulmuesi shkodran Xhevahir Sukaj ka marre kartonin e dyte te verdhe qe konvertohet ne karton te kuq dhe ka dale nga fusha e lojes duke elene Vllaznine me 10 lojtare.

Ndeshja Kukesi-Vllaznia u luajt ne stadiumin “Zeqir Ymeri” ne Kukes dhe ishte e vlefshme per javen e 26-te te Kategorise Superiore.