Serbia arriti te fitoje ne minutat shtese fale golave te Kolarov dhe Ljajic. 90 minuteshi ishte i ekuilibruar, ku nuk munguan raste per shenim nga te dyja skuadrat, por ne fund te ndeshjes Serbia nuk fali duke shenuar dy here.

Fale humbjes se Danimarkes ne Portugali, ekipit tone kombetar i duhet te fitoje me Armenine, per te realizuar endrren e te gjithe shqiptareve per t’u kualifikuar ne kampionatin europian “France 2016″.