Përfundon takimi i Bashës me aleatët, i informoi për negociatat me Ramën

Ka përfunduar pas 90 minutash takimi i kryetarit të PD Lulzim Basha me aleatët në selinë blu. Takimi i Bashës me aleatët ishte për t’i informuar në lidhje me takimin që kreu i opozitës pati me Kryeministrin Edi Rama në godinën e Presidencës. Në takimin Rama-Basha nuk u arrit ende asnjë marrëveshje, por është lënë e hapur mundësia e një takimi tjetër dhe negociatat janë në zhvillim.