Janë ulur rastet e reja me Covid-19 vë vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se nga  3150 testime, 563 qytetarë kanë rezultuar pozitive. Po ashtu janë shënuar 2 humbje jete nga 4 që ishin një ditë më parë.

Ministria e Shëndetësisë: 3150 testime, 563 qytetarë të infektuar, 2 humbje jete dhe 494 të shëruar në 24 orët e fundit

Janë shëruar 494 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 177,713 që nga fillimi i epidemisë.