Partia Demokratike e Shkodrës, ka perkujtuar kete te marte 25 vjetorin e themelimit te kësaj force politike.

Ne kete aktivitet kane qene prezent drejtuesit me te larte te PD Shkoder, deputete dhe anetare e simpatizante te kesaj force politike ne Shkoder. Gjate fjales se tij Kryetari i Partise Demokratike, Ramiz Cobaj, ka vleresuar kontributin e themeluesve te Partise Demokratike te Shkodres, por nga ana tjeter ka hedhur akuza edhe ndaj dyshes qeverisese I pranishem ne kete aktivitet ka qene edhe sekretari i pergjithshem i Partise Demokratike, Arben Ristani, i cili pervec urimit per 25 vjetorin e themelimit te PD Shkoder, ka folur edhe per situaten politike ne vend, duke aksionet e qeverise, regreset qe po i ben vendit . 25 vite me pare, ne Shkoder do te hapej dega e partise demokratike, partise se pare me parime demokratike pas shembjes se regjimit komunist, nje force politike e cila thuajse teresisht ne keto 25 vite ka drejtuar qytetin e Shkodres

Artikulli paraprakTOPALLI: UNË DEPUTETE E SHKODRËS NË 2017?! ABSOLUTISHT QË PO
Artikulli tjetërRISTANI: DUHET REVOLUCION DEMOKRATIK KUNDËR KËSAJ QEVERIE