Një sherr i dhunshëm ka ndodhur natën mes së dielës dhe së hënës në Ans (Liège, Belgjikë) dhe sipas medieve vendase, protagonistë kanë qenë shqiptarët.

Një grua ka mbetur e vdekur gjatë përleshjes, ndërsa katër persona të tjerë janë plagosur rëndë.
Identiteti i viktimave nuk bëhet i ditur, ndërsa mediat belge raportojnë këtë të hënë se është shënuar një përleshje mes bandave rivale shqiptare.

“Personat e përfshirë kanë përdorur shufra hekuri, shkopinj bejsbolli dhe thika”, citohet zyra e prokurorit të Liège.

“Një grua 42-vjeçare humbi jetën pas lëndimeve të shumta që mori”, njoftoi prokuroria. Raportohet se gruaja, pjesë e një prej bandave rivale, ndryri për të ndihmuar një mikun e saj të plagosur, por një makinë e përplasi.

Artikulli paraprakDEL RAPORTI : JA SA VLEN K.F VLLAZNIA
Artikulli tjetërSHKATËRROHET BANDA E GRABITËSVE SHQIPTARË NË SPANJË