Tensione ka pasur sot në nisje të seancës në Kuvend, ku kreu i grupit parlamentar të PD Gazment Bardhi kanë shkëmbyer fyerje me njëri tjetrin.

Bardhi- Braçes:
Gore çfarë ke? Mbyll gojën ti dhe mos guxo të ndërhysh kur flas unë. Mbaj vendin aty e mos ndërhy. Mos fol fare. Zëdhënës i krimit të organizuar. Vrave një njeri në dyert e SPAK, ti dhe qeveria jote

Artikulli paraprakPOLICIA E SHTETIT, 93 OPERACIONE GJATË MUAJIT QERSHOR
Artikulli tjetërINTERPELANCË PËR SKANDALIN TEK ONKOLOGJIKU/ MINISTRJA E SHËNDETËSISË: E NDALUAR QË NJË MJEK TË NDJEKË DHE PRIVATISHT TË NJËJTËT PACIENTË!