ROMELA BEGAJ, KAMPIONE NË SHKËPUTJE ME 113 KG.Shqipëria triumfon sërisht në kampionatin e peshëngritjes. Peshëngritësja shqiptare Romela Begaj ka rrëmbyer medaljen e arit dhe është shpallur kampione bote në Kazakistan pasi ngriti 113 kg në shkëputje në peshën 63 kg.

Romela Begaj ka triumfuar ne garen e shkeputjes, duke u shpallur kampione bote. Ajo ka ngritur  113 kilograme, duke lene pas garuesit e tjere. Ka kaluar me sukses proven e trete ne shtytje duke mbajtur 132 kg, nderkohe qe proven e dyte e kaloi me 127 kg.  Me heret, Begaj ka humbur proven e pare ne stilin e shtytjes. Ajo ka deshtuar ne ngritjen e peshes 107 kg.Keshtu Begaj e ka mbyllur këtë kampionat botëror me një tjetër medalje ari, duke e cuar në tre numrin e medaljeve të arta për shqipëriën dhe një të argjendë. 

[iframe width=”300″ height=”360″ src=”//www.youtube.com/embed/lOTGbkW4DSI?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakRIMBURSIMI I ILAÇEVE TË DIABETIKËVE
Artikulli tjetërSHQIPËRIA MIQËSORE ME “GJELAT”